Ana sayfa TEDX Sal Khan TEDx Konuşması

Sal Khan TEDx Konuşması

32
0

Sal Khan TEDx Konuşması, tam öğrenme, ustalaşarak öğrenme ve bilgiyi eksiksiz inşa etme üzerine odaklanıyor.

Ayrıca, endüstri çağından bilgi devrimine doğru ilerlerken gelişim odaklı zihniyet ve düşünme biçimiyle daha iyi bir dünya kurabileceğimizi anlatıyor.Birazda Khan Academy nedir tanıyalım

Khan Academy nedir?

Khan Akademisi;

herkese, her yerde, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim imkanı sağlayabilmek ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirebilmek amacıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir online eğitim platformudur.

Salman Khan tarafından Amerika’da kurulan Khan Academy, şu anda verdiği 1 milyara yakın ders ile dünyanın en büyük online sınıfı olarak biliniyor.

Her ay 38 milyon öğrenci Khan Academy ile öğreniyor, 2 milyona yakın öğretmen ise Khan Academy’den derslerinde faydalanıyor.

Eğitim reformunun öncüsü olarak anılan Khan Academy bugün okullarda yaygın olarak kullanılıyor, öğretmen ve öğrencilerin birebir vakit geçirebilmelerine yardımcı oluyor ve dersleri daha interaktif, daha eğlenceli bir deneyime dönüştürüyor;

aynı zamanda bireysel öğrenim için kendisini geliştirmek isteyen ve merak eden herkese kişiselleştirilmiş bir kaynak sunuyor.

 

Khan Academy ücretli mi?

Khan Academy kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve içerikleri tüm dünyada tamamen ücretsizdir.

Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve herkese eğitim ulaştırabilmek ilkesiyle kurulan Khan Academy her zaman ücretsiz kalacaktır.

Khan Academy’nin tek gelir kaynağı bağışlar ve sponsorluklardır. Khan Academy Amerika’da Google, Bill & Melinda Gates Vakfı, Bank of America, Carlos Slim Vakfı gibi şirket, kurum ve şahısların yanı sıra bireysel bağışlar ile finanse edilmektedir.

PAYLAŞ
Önceki makaleBhutan Başkanı – TEDX
Sonraki makaleBarış Özcan, Motivasyon
Bilim Delisi, Öğretmen, Yazılımcı, Grafiker ve Editör Kendi işini kendi yapmayı seven sürekli gelişime açık, yenilikleri hayranlıkla izleyen ve bunu kendinde izleyen, sürekli araştıran bilginin yararlı ve paylaşılması gerektiğine inanan genç teknoloji aşığı... Adobe Photoshop Adobe Illustraor Adobe After Effects Wordpres Editör Yazılımcı ( ASP, SQL) Öğretmen Elektronik Programcısı "Fazlasından Hiç Çekinmedim, Üzüldüğüm Azına Kaldıklarım"

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here