Perşembe, Mayıs 24, 2018

Matematik Soruları, Online Testler, evet arayıp bulamadığınız her test. Online  Testler çözebileceğiniz bir test platformu. Matematik, Sorular, Testler içerisinde Matematik  konularını size anlattık mesela dediniz ki kendimi Matematik Soruları ile test edeceğim. O zaman devreye online testler bölümünde Matematik Soruları bölümü devreye giriyor.

Peki Çözemezsem Hocam ?

Çocum çözemezsen çözerler. Soruyu çözemiyorsan sorunun ekran görüntüsünü al yada fotosunu çek soru sor bölümünden gönder soruyu bize biz anlatırız da çözeriz de bizim işimiz o 🙂

Testler Gerçekten Güvenilir mi Hocam ?

Yok değil evladım. Tövbe Tövbe testler güvenilir arkadaşlar, matematik testleri hem örneklerden hem geçmiş yıllarda çıkan sorulardan hem kendi sınav bilgi ve tecrübelerimizden derlendi hazırlandı size gösteriliyor. Başka bir sıkıntınız yoksa takmayın 🙂 testler orjinal.

Sorularda Çok Yanlışım Çıkıyor Hocam Ne Yapmalıyım ?

Daha fazla konu anlatımlarına bakmalı ve daha fazla test çözmelisin. Yani işin özü daha fazla çalışmalısın eğer burada sürekli mesela matematik testi çözersen istatistiklerini sana tutabiliyoruz buda başarı grafiğini inceleme ne yardımcı oluyor.

Matematikte Genel Olarak Hangi Konular Var ?

Arkadaşlar matematikte konular aslında standart. çünkü her derste sadece olmayan konular var mesela işlem yeteneği YKS’de yok KPSS’de var yani ders var ders yok gibi kısıtlama yerine ünite var ünite yok gibi kısıtlama yapmak daha iyi olacaktır.

 1. Sayılar
 2. Sayı Basamakları
 3. Bölme ve Bölünebilme
 4. OBEB-OKEK
 5. Rasyonel Sayılar
 6. Basit Eşitsizlikler
 7. Mutlak Değer
 8. Üslü Sayılar
 9. Köklü Sayılar
 10. Çarpanlara Ayırma
 11. Oran Orantı
 12. Denklem Çözme
 13. Problemler
 14. Kümeler
 15. Fonksiyonlar
 16. Permütasyon
 17. Kombinasyon
 18. Binom
 19. Olasılık
 20. İstatistik
 21. 2. Dereceden Denklemler
 22. Karmaşık Sayılar
 23. Parabol
 24. Polinomlar

Sadece Matematik Yaparsam Sınavı Kazanır mıyım ?

oldu birde seni iyi bir üniversiteye yerleştirelim daha kolay olsun işin. Her dersin kendine göre puanı var tamam. Matematik fazla puan getiriyor oda tamam ama sistem o şekilde işlemiyor. Sadece matematik kat sayısı sınavı geçmenize yaramıyor malesef. Bu sebeple sınavda en çok matematik yapmaya çalışmak daha doğru olur bence.

Araç çubuğuna atla