Pazar, Nisan 22, 2018

Sistem İçerisine Sürekli Olarak Referansları ile Birlikte Sorular Eklenmektedir. Lütfen Hatalı Olduğunu düşündüğünüz soruları bize bildiriniz.  info@verilabakademi.com

VLA Forumları Açıldı Eğitim içeriklerinden Yararlanabilirsiniz. Konu Değişiklikleri hakkında sürekli bilgi almak için Müfredat konuları ile ilgili bilgi almak için VLA Forumlarını ziyaret Edin

TMGD TABLOLAR HAKKINDA !

TMGD İÇERİKLER HAKKINDA !

TMGD-ADR, Online Testler, Online Sorular , TMGD-ADR Online Testler ile adaylar Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sınavına hazırlanırken; sorular konusunda sıkıntı çekmesin diye bu platform üzerinden online testler oluşturduk. online Testler bölümünden testler çözebilir soru sor bölümünden soru sorabilirsiniz.

İş Güvenliği, İsg Uzmanı, İsg Soruları, İsg Online TestTmgd – Adr  adaylar için online soru olarak hazırlanmış olup istemde çıkan sorular deneme soruları niteliğindedir. Adaylar bu sorular üzerinden sorulara çalışarak sınavda başarı oranını arttırırlar.

Tmgd – Adr  online test bölümünden çözdüğünüz Online Testler ilgili sormak istediklerinizi Bir Sorum var bölümünden eğitimcilerimize sorabilir arkadaşlar arasında tartışma başlatabilirsiniz. Sorulan Sorulara eğitimcilerimiz anlık olarak cevap verecektir.

verilabakademi’nin öğrencilere sunduğu bu hizmet ücretsiz olup her öğrenci bu sistemden yararlanabilmektedir.

TMGD-ADR yani Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı alanında  her yıl içerisinde yapılan sınav sisteminde sınava hazırlanan adaylarımız için;

verilabakademi üzerinden online test sorularını çözerek sınava hazırlanabilirler. adr hakkında hazırlanılan bu içerikte her yıl ihtiyaç duyulan TMGD-ADR uzmanları yada adayları yararlanabilirler. içerikler her gün güncel tutulup değiştirilmektedir.

TMGD – ADR Uzmanı Nedir ?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı olarak geçen TMGD, Tehlikeli maddelerin kara yollarında taşınması için alınan güvenlik prosedürlerini içermektedir. Buna göre TMGD – ADR uzmanı ise bu prosedürleri ve kuralları yerine getiren, kontrol eden ulaştırma bakanlığı sınavı ile seçilen kişilerdir.

Kimler TMGD – ADR uzmanı Olabilir ?

Mühendislik Fakültesi, Fizik, Kimya, Biyoloji Mezunları ve Ön lisans üzerinden mezun olan TMGD teknikerleri  TMGD- İSG uzmanı olabilirler.

TMGD – ADR Hangi Bakanlığa Bağlı ?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ulaştırma bakanlığına bağlı olup tehlikeli maddelerin taşınması gibi durumlarda alınması gereken önlemleri inceler.

TMGD – ADR Dersinde Hangi Konular var ?

Tehlikeli maddelerin ulaşımı için uzman yetiştirme adına ulaştırma bakanlığı tarafından açılan TMGD – ADR dersinde Tehlikeli maddelerin yüklenmesi, yüklenme limitleri, tehlikeli maddelerin sınıflandırılması, taşıma standartlarına göre tehlikeli maddeler gibi konulardan oluşmaktadır.

Araç çubuğuna atla