Ana sayfa Kpss 2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri

2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri

33
0

 

2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri ve içerikleri hakkında yayınladık arkadaşlar.Merak edilen konulardan biriside akıllarda soru işareti kalmasın 2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri ile ilgili bu yazıyı makale olarak oluşturduk. Şimdi tekrar hatırlatmak gerekirse 2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri ile ilgili biraz açıklama yapalım. Bilindiği üzere kpss’de 3 ayrı sınav yönetmeliği bulunmakta.Lisans, önlisans, ortaöğretim şeklinde bulunmakta. burada 2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri ile ilgili biraz açıklama yapalım dedik.

2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, TestleriMüfredat içerikleri ne kadar birbirine yakın olsa da bu 3 ayrı müfredat içeriklerinde sorular da benze gelmekte sadece farklı olan nokta önlisans ve ortaöğretim programlarından öğrenci alımları lisansa göre biraz daha fazla olmakta.Geçtiğimiz günlerde eğitimde yapılan bir çok değişiklikle birlikte ders içerikleri ve konularında da değişiklik olup olmadığı konusunda akıllarda soru işaretleri devam ediyordu. bu konu ile ilgili açıklamalar ise sürekli yapılmaktaydı ancak araştırmalar neticesinde en net bilginin aşağıdaki gibi olduğunu bulduk.

2018 Kpss Lisans Matematik Konuları, Ders Notları, Testleri

Aşağıda araştırdığım ders içerikleri ile ilgili konu dağılımları ile ilgili bir liste var burayı incelemenizi öneriyorum bu sayede sınava girecek olan arkadaşlarımızın aklında oluşan soru işaretleri biraz da olsa aydınlanmış olursunuz.

Kpss Lisans Matematik konu dağılımlarında bir değişiklik olmamasının yanında konu ile ilgilide detaylar gelmeye devam edecek. Kpss Lisans Matematik Konularında değişiklik olması durumunda detayları haberler bölümünden takip edebilirsiniz.

ÖSYM tarafından  2018 Yılında gerçekleştirilecek olan ve birçok adayın katılacağı 2018 KPSS Lisans Türkçe Konu ve Soru Dağılımı belli oldu! Genel Kültür testinden bulunan ve toplam 30 soru sorulan Matematik testi genellikle adayların işlem yeteneğini ölçmeye yöneliktir. 2018 KPSS Lisans Matematik Konuları ise şu şekilde olacaktır.

KPSS Lisans Matematik 2018 Konuları

  1. Temel Kavramlar
  2. Sayılar
  3. Bölme ve Bölünebilme kuralları
  4. Asal Çarpanlarına ayırma, EBOB-EKOK
  5. Birinci Dereceden Denklemler
  6. Rasyonel Sayılar
  7. Eşitsizlik, Mutlak değer
  8. Üslü sayılar
  9. Köklü sayılar
  10. Çarpanlara ayırma
  11. Oran-orantı
  12. Problemler
  13. Kümeler
  14. İşlem ve Modüler Aritmetik
  15. Permütasyon, Kombinasyon ve Olasılık
  16. Tablo ve Grafikler
 • Sayısal Mantık Problemleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here